РОКИТНЯНСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ №3
Вітаємо на сайті нашого закладу! //сніжинки //сніжинки
Меню сайту
Категорії розділу
Новини ЗОШ №3 [111]
Новий закон «Про освіту»: ключові новели [1]
Замовлення підручників для 5-го класу [2]
ЗНО
Прозорість
Атестація вчителів
Предметні тижні
Головна » 2014 » Травень » 15 » Безпека дітей в інтернеті
18:28
Безпека дітей в інтернеті

1. Батьки повинні знати чим зайняті їхні діти. Найпростіше – розмовляти з дітьми: чим живе, чим цікавиться, які сайти любить відвідувати і чому, з ким дружить, у тому числі, і в Інтернеті. Крім того (не замість – а крім!): додатковий захист від небажаного контенту, контроль історії відвіданих сайтів та ін.

      Для захисту дитини від небажаного вмісту інтернет-ресурсів використовується так званий батьківський контроль. Я приведу кілька варіантів такого контролю:

    1.1. Контроль операційної системи: в сучасній і вже досить розповсюдженій ОС Windows7 батьківський контроль є вбудованою функцією – батьки просто створюють на комп’ютері додаткового користувача – свою дитину, обмежують їй права для доступу, а свої дані захищають паролем.

    1.2. Антивірусні програми: сучасні антивірусні програми крім захисту від вірусів мають також функцію батьківського контролю. Ви просто вмикаєте в антивірусі цю функцію і захищаєте програму від зміни налаштувань паролем.

    1.3. Спеціальні програми. Існують також спеціальні програми для захисту від небажаного вмісту інтернет-сторінок, як безкоштовні, так і платні. Недолікоми безкоштовних програм є ручне заповнення бази даних адрес небажаних сайтів, заборонених слів і т.д.

     2. Діти повинні володіти основами ОБЖ.

    Ми навчаємо їх не розмовляти з незнайомцями? Ми пояснюємо, що не можна називати незнайомцям свою домашню адресу? А в мережі все те ж саме. Просто розкажіть дітям ці правила:

Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону.

Якщо знайдете якусь інформацію, що непокоїть вас, негайно сповістіть про це батьків.

Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

 Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків. Пам’ятайте, розмістивши інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте контроль над нею і в більшості випадків вже ніколи не зможете видалити всі її копії.

 Не відповідайте на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи, то сповістіть про це батьків.

  Ніколи не відкривайте підозрілі повідомлення або вкладення електронної пошти, що надійшли від людей, яких ви не знаєте. Натомість відразу видаляйте їх, вибравши відповідну команду в меню повідомлення.

  Ніколи не відповідайте на небажану пошту.

Використовуйте фільтр спаму свого провайдера інтернет-послуг або програми електронної пошти (якщо він є).

Використовуйте нову або родинну адресу електронної пошти для запитів в Інтернеті, форумів тощо.

Ніколи не пересилайте «ланцюгові» повідомлення електронної пошти. Видаляйте їх одразу після надходження.

    Необхідно розробити з дітьми правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити, поставте їм, наприклад, такі умови:

*    Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

*    Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

*    Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

    Основним і найпоширенішим протизаконним вчинком, яке може потягти за собою адміністративну і навіть кримінальну відповідальність є порушення авторського права. Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею. Копіювати матеріали з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації чи реферату, то маєте посилатися на джерело.

        Передавання недозволеного матеріалу (зокрема, незаконних копій фільмів або музичних творів) є незаконним.

    Копіювання програмного забезпечення та баз даних, для використання яких потрібні ліцензії, є незаконним, навіть якщо це робиться з метою застосування в особистих цілях.

    Незаконне використання матеріалів може призвести до позовів за спричинені збитки і мати інші наслідки, передбачені законодавством.

     Зараз багато цікавих навчальних ресурсів для дітей створюється з метою навчання безпечній поведінці в Мережі.

   Найголовніше – привчати дітей не «проводити час» в Інтернеті, а активно користуватися можливостями мережі.

Також потрібно поінформувати дитину про те, що не можна:

*    Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію:  домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

*    Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

*    Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви по-знайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

*    Не посилати свої фотографії чи  іншу інформацію без дозволу батьків.

*    Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, не-хай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

*    Розробити з батьками  правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

*    Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

*    Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

*    Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

*    Не шкодити і не заважати іншим користувачам. 

Переглядів: 419 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Збережи життя
Національна дитяча гаряча лінія
Вхід на сайт
Для учнів
Корисні посилання
Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
Національна гаряча