РОКИТНЯНСЬКИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ №3
Вітаємо на сайті нашого закладу! //сніжинки //сніжинки
Меню сайту
Категорії розділу
Новини ЗОШ №3 [108]
Новий закон «Про освіту»: ключові новели [1]
Замовлення підручників для 5-го класу [2]
ЗНО
Прозорість
Атестація вчителів
Предметні тижні
Головна » 2012 » Вересень » 10 » Виступ заступника директора з НВР Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 на серпневу конференцію
12:02
Виступ заступника директора з НВР Рокитнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 на серпневу конференцію

 «Реалізація пріоритетних напрямів освіти та готовність до впровадження нових стандартів                                                                початкової освіти»

«Виховувати – навчаючи» - за таким девізом працюють вчителі нашої школи .Вже не один рік навчальні заклади мають право вибору з поміж існуючих варіантів навчання та виховання і конструювання нових.

Перетворення, що відбуваються в усіх сферах суспільства і свідками яких усі ми є не могли не торкнутися і системи освіти. Адже, інтелектуальний потенціал країни у майбутньому визначає освіта.

Результатом роботи школи є випускник, в якого сформовано рівень соціальної зрілості, достатньої для забезпечення його автономності та самостійності у різноманітних сферах життєдіяльності, здорова (фізично, психічно, духовно), компетентна, соціально - адаптована та творча особистість, з розвиненою потребою у самореалізації та самовдосконаленні, з гуманістичним світоглядом та почуттям відповідальності за долю України, її народу, людства.

Навчально-виховний процес постійного пошуку нових технологій, форм і методів роботи, вдосконалення триває безперервно. Сучасний учитель вже усвідомив, що школа очікує зараз від нього забезпечення розвитку кожного конкретного учня шляхом допомоги йому:

ü самостійно пізнавати свої можливості;

ü реалізувати особистісний потенціал;

ü розвиватися спільно із людьми.

Учням потрібно, щоб у школі було цікаво вчитися; були в наявності комфортні психолого-педагогічні і матеріальні умови для успішної навчальної діяльності.

 Сьогодні я, як представник колективу Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, хочу згадати трішки історії становлення цієї школи так як розміщена ця школа в приміщенні  побудованому в 1913 році (100 років тому). І питання створення комфортних умов навчання є актуальним. Вже багато зроблено в цьому плані: змінився вигляд школи і зовні, і зсередини. В 1996 році відбулася реорганізація школи – в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. На кінець 2011 – 2012 навчального року в школі навчалося 419 учнів 1-11 класів, 5-ть з них навчаються за індивідуальною формою навчання.

     Педагогічний колектив школи працює над впровадженням в навчально-виховний процес нових освітніх технологій. Зокрема, в початковій школі є класи ,в яких діти навчаються за технологією розвивального навчання , за програмою «Росток», протягом останніх 4-х років учні 2,3,4-х класів вивчають інформатику за спеціальною програмою за рахунок годин варіативної складової; в старшій школі є класи з профільним навчанням: географічний профіль (природничий напрям), історичний профіль (суспільно-гуманітарний напрям).

     Відбулися зміни в складі адміністрації школи. З листопада 2010 року педагогічний колектив очолює Розкокоха Ігор Петрович, за фахом -  вчитель історії.

Заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами.

Вищу освіту мають 98% вчителів, серед них: 6 вчителів мають звання «вчитель-методист» і 7 - «старший вчитель».

До початку цього навчального року переобладнані навчальні кабінети: географії,історії, математики, переобладнаний кабінет медсестри та шкільного психолога. Протягом 2012-2013 навчального року планується оновлення навчальних кабінетів української мови і літератури, фізики і математики, а також планується обладнати кабінети соціального педагога та з захисту Вітчизни. Я говорю плануємо тому що бажання є, але питання фінансування ще залишається вирішити. Школа 100% до потреби обладнана навчальними меблями.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

На базі закладу працює районна Школа педагогічної майстерності вчителів початкових класів (керівник Мухомор В.С.) та школа ППД вчителів початкових класів (керівник Зубань Л.П.).

В школі працює багато досвідчених, високо дисциплінованих, творчих учителів. Три вчителі початкових класів пройшли навчання за програмою по системі розвивального навчання, один учитель – за програмою «Росток».                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     У початковій школі два класи(3,4) працюють за програмою розвивального навчання і один клас (2-й) працює за науково-педагогічним проектом «Росток». Першокласники нашої школи як і всіх шкіл України розпочнуть навчання в 2012-2013 навчальному році за новими програмами і підручниками. Державний стандарт початкової освіти вносить чимало змін і хочеться надіятись що всі ми сприймемо їх тільки позитивно. Зміни в суспільстві впливають і на школу, і на вчителів , які в ній працюють, тому  й завдання , які ставляться перед вчителями набувають нового змісту. Життя – це вічна наука. Проте, мова йде не тільки про рівень професійної компетентності педагогів, а й про науково-методичний супровід інновацій. Учителі звикли працювати на ентузіазмі, на початку кожного навчального року придбати за свої кошти нові навчально - наочні посібники, але на наочне обладнання потрібно значно більших коштів, тому тут звичайно надія на допомогу батьків та інших спонсорів, які не байдужі до потреб школи.

     Наш педагогічний колектив працював і продовжує працювати над проблемою «Формування в учнів національної самосвідомості, високих людських якостей та почуттів, готовності до вибору місця в житті».

 Творча група класних керівників працює над проблемою «Впровадження прогресивних педагогічних концепцій, інноваційних технологій, моделей, оптимальних форм і методів організації виховної роботи з учнями». 

      Учні школи активні учасник Всеукраїнських учнівських олімпіад,де займають призові місця, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів НТУ МАН України.

    У 2011-2012 навчальному році з метою виявлення і заохочення обдарованої учнівської молоді, розвитку інтересів учнів, їхніх нахилів та природних обдарувань у школі було проведено І етап предметних олімпіад із 17 базових дисциплін, у якому взяли участь 314 учнів, що становить 76% від загальної кількості учнів школи. Можна відзначити щорічне зростання інтересу учнів до олімпіадних змагань.

    Команда школи в ІІ етапі складалась із 70 учасників. За результатами участі учні школи посіли 33 призових місць (47%).                              Безперечним успіхом є здобуття шести перших місць, що дало можливість учням школи брати участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: з географії, фізики, хімії, трудового навчання.

   Учні школи активно приймають участь у конкурсах з предметних дисциплін «Мої права», «Мальовнича Україна», «Неосяжна моя Україна», «Я – Київщини гордість і надія», «Книга в моєму житті», «Патріот», «Кенгуру», «Левеня»,  і займають призові місця. Так учень в цьому році вже 8-Б класу Кріпак Євгеній зайняв І місце в обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, ІІ місце в обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.. Т.Шевченка, є переможцем обласного конкурсу учнівської та студентської творчості «Я- Київщини гордість і надія».

   Постійно проводиться робота яка сприяє пошуку обдарованих дітей, подальшому розвитку їх обдарованості. З цією ж метою в школі розроблено програму «Обдарованість», щорічно поновлюється банк даних обдарованих дітей.

   Останнім часом педагогічні працівники у процесі навчально-виховної діяльності все частіше надають перевагу діловому та неформальному спілкуванню з учнівським колективом, розвитку комунікативної культури школярів.

     У реалізації завдань  виховної  роботи школи беруть  активну  участь  вчителі , учні, їх батьки, представники громадськості.

      Наші діти – це наше життя, наше майбутнє, майбутнє України. Як квіти, вони виростають з маленької зернинки і тягнуться до сонця. Вони набирають сили з батьківського та педагогічного життя. Розквітають і наповнюються їх любов’ю та мудрістю. Тож потрібно спільними зусиллями доглядати їх, оберігаючи, навчаючи, виховуючи. Бажаю всім вам успіхів у цій нелегкій праці, здоров’я вам усім, натхнення в праці. Дякую за увагу.

 

Заступник директора з НВР

 Рокитнянсьої загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступені № 3                                                        Л.В. Ященко

 

 

Переглядів: 3381 | Додав: school | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Збережи життя
Національна дитяча гаряча лінія
Вхід на сайт
Для учнів
Корисні посилання
Календар
«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту
Національна гаряча